^Zpět na začátek
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Celkově třetí, v našich srdcích "mistři"!!!

V sobotu 11. března 2017 nastoupili naši hokejisté k poslednímu zápasu tohoto ročníku soutěže proti týmu Zelenáči z Bystřice nad Pernštejnem. Vítěz jediného utkání obsadí celkové třetí místo, poražení skončí na 4. místě tabulky.
Zápas byl zahájen ve 12.45. Neuplynulo ani 15 sekund a z prvního útoku Zelenáčů padl do naší branky první gól. Vyměnili se útoky a našim se podařilo z hokejky Ivana Podsedníka srovnat stav na 1 : 1. Fanoušci nevěřili, v první minutě takto důležitého zápasu padnou 2 góly. Hráči ale předváděli další skvělé kousky a skóre na tabuli se po chvilkách znovu měnilo. První třetina skončila za stavu 4 : 6 v náš prospěch.
Druhá třetina již nebyla tolik gólově bohatá, přesto stále napínavá. Ve třetí části hry se situace zdramatizovala srovnáním stavu na 7 : 7. Nervozita byla znát na obou stranách, tvrdých soubojů přibývalo. Tribuny bouřily, když při sólovém úniku Josefa Hejtmánka mu soupeř způsobil hokejkou bolestivé zranění. Naštěstí se náš útočník brzy vrátil do hry a oplatil soupeři v podobě našeho 8. gólu. To vneslo alespoň malé uklidnění do našich řad. A když soupeř 2 minuty před koncem odvolal brankáře a v 6 hráčích na ledě se pokoušel zvrátit ještě výsledek, byl to opět Josef Hetmánek, který lehkou střelou z našeho obranného pásma poslal puk do prázdné brány. Minutu před koncem už se dalo doufat, že tento výsledek již vydrží do závěrečné sirény a strachujovští fanoušci přestali šetřit svoje hlasivky.... Úspěšnými střelci byli: Hejtmánek Josef (2x), Podsedník Ivan (2x), Bednář Lukáš, Buchta Jan, Lorenc Lukáš, Prüger David a Vetešník Lukáš.
Bylo to zasloužené vítězství. Nutno podotknout, že i finále nám uniklo skutečně "o vlásek" a tedy pomyslná "bronzová příčka" je zaslouženou odměnou za několikaměsíční práci a odříkání. Chlapci děkujeme za reprezentaci a reklamu Strachujova.
Nutno ještě podotknout, že někteří členové našeho hokejového týmu odjeli po zápase do Poličky, kde za barvy Pusté Rybné svedli rovněž souboj o 3. místo proti týmu z Pomezí. A i zde byli úspěšní, takže v jeden den vybojovali 2 "bronzové medaile". Opravdu obdivuhodný výkon, ke kterému všem gratulujeme.

<Josef Kozáček>

 

3 misto

Finále našim těsně uniklo

Třetí rozhodující duel mezi Strachujovem a Písečným o postup do finále začal v neděli 5. března v podvečerních hodinách. Na tribunách se sešli fanoušci obou týmů ve velkém počtu a dávali o sobě v průběhu celého zápasu hlasitě vědět.
Začátek zápasu všechny šokoval. Než jsme se rozkoukali, padlo do naší branky během prvních 5 minut 4 góly, což významně ovlivnilo další průběh zápasu.
I když naši zpřesnili hru a byli poté vyrovnaným soupeřem, náskok z první třetiny se již nepodařilo stáhnout a zápas skončil s výsledkem 6 : 2 pro Písečné. Za náš tým se gólově prosadili: Bednář Lukáš a Lorenc Lukáš.
Čeká nás tedy malé finále = souboj o třetí místo s poraženým týmem z duelu Sokoli x Zelenáči.

Odveta v souboji o finále

V neděli 26. února v 18:15 se náš hokejový "manšaft" podruhé utkal s Písečným. Fanoušci obou týmù dorazili opět v hojném počtu a zaplnili tribuny do posledního místečka.
V první třetině se nikomu z hokejistù nepodařilo dostat puk do soupeřovi branky, i když gólové příležitosti byly na obou stranách. Ve druhé třetině se zadařilo našim hokejistům otevřít skóre zápasu.
V poslední třetině však Písečné srovnalo na 1:1. Strachujovský tým se ale nedal a podruhé se dostal do vedení. Soupeři se nechtěli jen tak smířit s daným stavem a dokázali znovu srovnat na 2:2. Čtyři minuty před koncem zápasu naši hokejisté poslali puk do branky soupeře potřetí. V poslední minutě zápasu se hokejisté Písečného snažili zachránit tím, že hráli v šesti bez brankáře. Aby to měli snazší, tak naše mužstvo hrálo navíc v oslabení. Naši obránci podporováni burácejícími tribunami veškeré pokusy protihráčù odrazili a se štěstím udrželi jednogólový náskok až do konce. Skórujícími byli: Bednář Lukáš, Hejtmánek Josef a Měšťan Václav.
Byl to opět velmi napínavý hokej se zaslouženým výsledkem. Za stavu 1 : 1 na zápasy se těšíme na třetí nedělní duel s hokejisty z Písečného. Přijďte podpořit naše reprezentanty. Za svoje výkony si zaslouží i Vaši pozornost.

První semifinálový zápas s Písečným

V neděli 19. února nastoupili naši hokejisté k prvnímu zápasu v boji o účast ve finále proti hokejistům z Písečného.
V úvodních třetinách stálo štěstí na straně našich borců. Podařilo se vstřelit soupeři 2 důležité góly a náš brankář dosud stále držel čisté konto.
Třetí část hry byla pro naše bohužel smolná. Písečským se podařilo dvěma rychlými brankami srovnat a jejich tlak stále sílil. Atmosféra zhoustla a snad by se dala krájet. Fanoušci obou týmů hnali své favority do dalších útoků, na ledě se stupňovala agresivita a tvrdost soubojů. Vyústěním bylo vstřelení naší 3. branky a tedy opět malá neděje na vítězství. Jenže soupeř se tak snadno nevzdal. Záhy se mu podařilo opět srovnat, ba dokonce přidat další branku, na kterou již naši nestačili odpovědět. Zápas byl ukončen za stavu 4 : 3. Našimi úspěšnými střelci byli: Bednář Lukáš, Jun Pavel a Stránský Jan.
Na průběhu zápasu se opět "podepsali" rozhodčí. Počáteční liknavost a následné překotné vylučování, chaos při udělování trestných bodů zbytečně zvyšují nervozitu na stadionu. Dojde někdy ke zlepšení?

Copyright © 2013. Obec Strachujov Rights Reserved.


Facebook twitter skype